08 prosinec
2020
KATEGORIE NOVINKY

Cestovní pojištění spojené s COVID-19

Jan Sirový
Napsal JAN SIROVÝ
Plánujete dovolenou v zahraničí a zajímá Vás, kde Vás naše cestovní pojištění kryje i při událostech spojených s onemocněním COVID-19 nebo karanténou? Zda je možné nárokovat si připojištění Storno cesty a za jakých podmínek? Pokud ano, naši klienti mají cestovní pojištění AXA s 50% slevou, které kryje i události spojené s COVID-19! Více informací naleznete níže.
CO BY VÁS MOHLO ZAJÍMAT... 

KAM MOHU CESTOVAT? KDE JE POJIŠTĚNÍ PLATNÉ I NA UDÁLOSTI SPOJENÉ S COVID-19?
 

 • Pokud cestujete do země, kde podle semaforu Ministerstva zahraničních věcí ČR je dovoleno cestovat (zelené a oranžové země), jsou v rámci pojištění léčebných výloh události způsobené onemocněním COVID-19 kryty. Odkaz na semafor MZV je k nalezení zde.
 • Pokud cestujete do země uvedené v semaforu červeně nebo do jiné země v rámci semaforu MZV nespecifikované, pojištění je zde platné, ale má kompletní výluku na události spojené s COVID-19.

POKUD SE V ZAHRANIČÍ DOSTANETE BEZ ZDRAVOTNÍCH KOMPLIKACÍ DO KARANTÉNY, KRYJEME V RÁMCI CESTOVNÍHO POJIŠTĚNÍ TYTO POJISTNÉ UDÁLOSTI:
 

 • Náklady na ubytování a stravu v rámci nařízené preventivní karantény, pokud neprobíhá v rámci dohodnutého ubytování a stravování pojištěného nebo na náklady místních úřadů
   
 • Náklady na návrat domů po ukončení nařízené preventivní karantény, pokud pro návrat není možné využít původně plánovaný způsob dopravy

KDYŽ V ZAHRANIČÍ ONEMOCNÍM COVID-19, KRYJE MĚ CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ?
 

 • Na případy, kdy je u Vás testem potvrzeno onemocnění COVID-19 (tzv. zdravotní karanténa), se cestovní pojištění vztahuje.
 • Zde je nutné nacházet se v zemi, která je na „semaforu“ MZV označená zelenou nebo oranžovou barvou.
 • V takovém případě je nutné kontaktovat asistenční službu (číslo máte na kartičce pojištění). Z cestovního pojištění jsou kryta rizika v rámci léčebných výloh na Vaši hospitalizaci, či repatriaci. Také Vám prodloužíme dobu pojištění, a to do doby Vašeho návratu do České republiky.

KDYŽ ONEMOCNÍM COVID-19 PŘED CESTOU, MOHU SI NÁROKOVAT STORNO POJIŠTĚNÍ?
 

 • V případě, kdy jste v karanténě z důvodu potvrzení onemocnění COVID-19 v ČR, jsou z cestovního pojištění kryta rizika v rámci připojištění storna cesty dle sjednaných podmínek.
 • Pokud předložíte rozhodnutí místně příslušné Krajské hygienické stanice o Vašem umístění do karantény, budeme to posuzovat jako pojistnou událost z pojištění storna.