03 červenec
2018
KATEGORIE NOVINKY

Fotbalové hvězdy pomáhají dětem k pohybu

Jolyon Mungenga,
Napsal JOLYON MUNGENGA,
V dnešní přetechnizované době, kdy děti dokážou snadno ovládat počítače, tablety, telefony již od raného věku, je těžké dostat je ke sportu. Je velice obtížné přinutit děti opustit svět virtuální a zapojit je do světa reálného. Například je přivést ke sportu. Spousta známých fotbalových sportovců zakládá své fotbalové školy nebo kempy. Cílem těchto kempů není pouze zlepšení fotbalových dovedností, ale i pohyb na čerstvém vzduchu a začlenění se do kolektivu. Fotbalové školy ukazují dětem, že mohou s ostatními komunikovat či hrát hry i bez počítačů.

První ročník letos v srpnu odstartuje Fotbalová škola Václava Kadlece ve středočeských Poděbradech. Škola je rozdělena na dva turnusy po pěti dnech. V průběhu dne budou mít děti dva tréninky plus besedy se známými hráči, případně dovednostní a vědomostní soutěže a další program.

Škola probíhá formou příměstského tábora, kdy rodiče ráno děti přivezou a večer odvezou domů. Hlásit se mohou děti narozené v letech 2003-2010. První turnus probíhá od 31.7-4.8.2017 a druhý 7.8-11.8.2017. Cena za jeden turnus je 4000 Kč. Více informací můžete nalézt na webových stránkách https://www.amjsport.cz/fotbalova-skola/fotbalova-skola-vaclava-kadlece.

„Žádné takové možnosti jsem neměl, když jsem byl mladší. Já jsem chodil trénovat s tátou. Myslím si, že to je pro holky i kluky skvělá příležitost nejen zlepšit své fotbalové schopnosti, ale i potkat se nebo si zakopat se známými ligovými fotbalisty. Je to pro ně velká motivace vidět někoho, kdo to někam dotáhnul. Navíc jsou děti celý den na čerstvém vzduchu, což je v dnešní době velice omezené. Děti jsou celé dny zavřené doma a sedí u počítače. Chtěl bych se tam ukázat, co nejvíce, jak mi dovolí čas," řekl v rozhovoru pro Nymburský deník Václav Kadlec.

Virtuální svět ve 21. století k našim životům patří, ale nesmí se stát naším smyslem.