21 květen
2021
KATEGORIE NOVINKY

Nejhorší investice je žádná investice!

Jan Sirový
Napsal JAN SIROVÝ
Investujete pravidelně nebo jednorázově? Zajímáte se aktivně o možnosti, jakým způsobem zainvestujete své peníze? Důležité je vědět, jak investice fungují a najít správnou cestu. Nejhorší investice je žádná investice!
Nejhorší investice je žádná investice! Jak funguje podílový fond
  • Jak je to s hodnotou peněz?

Peníze, které leží v bance na běžném účtu, doma v trezoru nebo zašité v matraci, ztrácí každý den kvůli inflaci na své hodnotě. Jinými slovy si za stejný obnos peněz koupíte každý rok méně a méně. Určitě tedy není výhodné čekat s investicí na to, až budu starší, až budu bohatší, až získám novou práci, až se mi narodí děti, až se bude blížit důchod a tak dále.

Začněte prostě investovat hned takové množství peněz, které výrazně nezatíží Váš rozpočet a až si vše osaháte, můžete výši investice navýšit.

Základ je začít!!!

  • A kam dnes může retailový klient odkládat / investovat své prostředky?

Běžný účet, spořící účet, termínované vklady, stavební spoření, doplňkové penzijní spoření, investiční životní pojištění, otevřené podílové fondy, akcie / dluhopisy, nemovitosti, drahé kovy + komodity, alternativní investice...

Možností, do čeho investovat, je možná až moc, ale je to o hledání té správné cesty vzhledem k Vašemu cíli, investičnímu horizontu, ochotě snášet riziko, potřebě likvidity,...

Nastavení správného investičního plánu a jeho následná kontrola je to, co nás baví, a rádi s tím našim klientům pomáháme.

  • Jak funguje podílový fond?

Investice do podílových fondů představuje v dnešní době jednu z nejširších možností investování pro retailového klienta. Mezi hlavní výhody investování do podílových fondů patří široká nabídka fondů, diverzifikace investice a tím i rizika, minimální investice již od 500 Kč měsíčně, vysoká míra likvidity a další. Pro vhodný výběr fondů doporučujeme investici konzultovat s odborníkem. 

#postupujemesrozumemridimesesrdcem  #amjinvestice  #zacniinvestovathned