30 duben
2018
KATEGORIE NOVINKY

Postav se na vlastní nohy - Spolu dětem

Jan Sirový
Napsal JAN SIROVÝ
Již 4. rokem jsme se účastnili projektu na podporu dětí z dětských domovů, kde se snažíme jim přiblížit svět financí a připravit je na situace, kterým po odchodu z dětských domovů budou muset čelit. Cílem projektu je posílení praktických dovedností mladých lidí v ústavní výchově a jejich osobnostní rozvoj. Napomoci tomu, aby zařízení ústavní výchovy opouštěli mladí lidé s posílenou schopností žít smysluplný osobní život ve fungujících vztazích. Tematicky je zaměřen na několik oblastí: práce, finance, vztahy kolem nás a bydlení.
Postav se na vlastní nohy - Spolu dětem 7. ročník projektu Spolu dětem
Pro 7. ročník projektu jsme opět zvolili jako pojítko téma KOMUNIKACE. Našim společným cílem bude naučit se komunikovat s okolím. Komunikovat tak, abych z toho měl já dobrý pocit a řekl jsem v klidu, srozumitelně a jasně co chci. Projekt je doplněn o podporu profesních kompetencí zapojených vychovatelů.

Činnost AMJ v projektu

V rámci tohoto projektu jsme si vzali na starost oblast financí. Dětem jsme přiblížili činnost naší společnosti, proč je dobré a jak si udělat vlastní rozpočet, na jaké věci si na finančním trhu dávat pozor, vysvětlili jsme základní pojmy finančního světa. Dále jsme vysvětlili v čem by měl být finanční poradce lidem nápomocný, samozřejmě se na nás mohou kdykoliv v budoucnosti obrátit pro radu.

Jsme rádi, že jsme se dalšího projektu mohli zúčastnit a těšíme se na další spolupráci. 


www.spoludetem.cz  Facebook - Spolu dětem  Facebook - AMJ Corporation