07 červenec
2023
KATEGORIE NOVINKY

Jak funguje refinancování hypotéky

Jolyon Mungenga,
Napsal JOLYON MUNGENGA,
Přemýšlíte o refinancování hypotéky? V tomto článku vám představíme základní principy refinancování hypotéky a informace o tom, co je potřeba pro úspěšnou refinancování.

Není neobvyklé, že se během života ocitneme v situaci, kdy je třeba přehodnotit své finanční závazky, včetně hypotéky. Jednou z možností, jak toho dosáhnout, je refinancování hypotéky. Ale co přesně to znamená a jak to funguje? V tomto článku se podíváme na základní principy refinancování hypotéky a na to, co je potřeba k tomu, aby se proces uskutečnil.

Refinancování hypotéky je proces, který umožňuje nahradit stávající hypotéku novou hypotékou s lepšími podmínkami. To může zahrnovat nižší úrokovou sazbu, delší splatnost nebo jiné výhody, které napomáhají snížit celkové náklady na hypotéku. Hlavním cílem refinancování je tedy ušetřit peníze.

Prvním krokem k refinancování hypotéky je zhodnocení současné situace. Zjistěte, jaká je aktuální úroková sazba na trhu a porovnejte ji s tou, kterou máte na své stávající hypotéce. Pokud je rozdíl významný a může vám přinést úspory, je čas zvážit refinancování.

Dalším krokem je shromáždit všechny potřebné dokumenty. To může zahrnovat poslední tři výplatní pásky, daňová přiznání, výpis z bankovního účtu a další finanční dokumenty. Tyto informace jsou důležité pro posouzení vaší finanční situace a schopnosti splácet novou hypotéku.

Poté je čas kontaktovat banku nebo hypotečního poradce, který vám může pomoci s procesem refinancování. Odborník vám pomůže vyhodnotit vaše možnosti a najít tu nejlepší nabídku pro vás. Mějte na paměti, že refinancování hypotéky může zahrnovat poplatky a další náklady, takže je důležité pečlivě porovnat různé možnosti a zvážit, zda jsou úspory dostatečné, aby vyvážily tyto dodatečné náklady.

Při refinancování hypotéky je také důležité zvážit délku nového úvěru. Pokud zvolíte delší splatnost, může se snížit měsíční splátka, ale zároveň se zvýší celkové náklady na úvěr v průběhu času. Je tedy důležité najít rovnováhu mezi měsíční splátkou a celkovými náklady.

Ještě jednou je třeba zdůraznit, že refinancování hypotéky není pro každého. Je to individuální rozhodnutí, které závisí na vaší finanční situaci a cílech. Je proto vhodné konzultovat své možnosti s odborníkem, který vám pomůže rozhodnout se, zda je refinancování správnou volbou pro vás. Rád vám s tím pomůže některý z našich hypotečních specialistů. Stačí vyplnit formulář níže.

Hlavní body:

 • Zhodnocení současné situace: Porovnejte úrokovou sazbu na trhu s vaší stávající hypotékou a zjistěte, zda můžete dosáhnout úspor.

 • Shromáždění dokumentů: Připravte si poslední výplatní pásky, daňová přiznání a další finanční dokumenty pro posouzení vaší finanční situace.

 • Kontaktní banka nebo hypoteční poradce: Spojte se s odborníkem, který vám pomůže najít nejlepší nabídku a porozumět poplatkům a nákladům spojeným s refinancováním.

 • Zvážení délky úvěru: Uvažujte o délce nového úvěru a zvážte, jak to ovlivní měsíční splátky a celkové náklady.

 • Konzultace s odborníkem: V případě pochybností se poraďte s hypotečním poradcem, který vám pomůže rozhodnout se, zda je refinancování vhodnou volbou pro vás. Rád vám s tím pomůže některý z našich hypotečních specialistů. Stačí vyplnit formulář níže.

Hypoteční kalkulačka

VÝHODY
RÁDI VÁM POMŮŽEME S VYŘÍZENÍM HYPOTÉKY
Jan Škarban
Jan Škarban skarban@amj.cz 733 150 920
 • Jakub Ďuriš

  Spolupráca s AMJ bola profesionálna. Uľahčili mi celý proces vybavovania hypotéky, v budúcnosti ich určite znova oslovím. Diky

 • Bohuslav Lichnovský

  Absolutně nemohu doporučit. Lákají na výrazně nižší sazby, než které dokáží nabídnout. Se zdůvodněním, že tyto sazby jsou pro klienty s příjmem v EUR, a ani se nezeptají, zda má osoba příjem v EUR (mám).

 • Andrea Zábojníková

  Byla jsem spokojená s prací paní Krčmářové.

 • František Vodák

  Paní či slečna Andrea Suchomelová je naprostá profesionálka, lidské , ale fundované jednání. Doporučuji.

 • Kveta Peterkova

  Spokojenost, velmi vstřícný přístup a odborné poradenství na míru dle mých požadavků.

 • Jana Bartoňková

  (Translated by Google) I personally cannot recommend it. Specifically, negotiations with Mr. Procházka. First contact fine, second contact asked for information the next day with a promise to send interest rate quotes by 2pm that day. It didn't happen, next contact let me send a tax return. Which I refused for only a non-binding offer. Then he didn't hear back. The next day I had to contact him myself and graciously received an offer by mail, which really did not reach the level I wanted. Interest rate higher than elsewhere and the bank, which I don't want. The subsequent phone call, where he actively "warmed up" to him and convinced me that a higher interest rate by tenths of a percent is much better than a lower one (at the bank, which he obviously does not offer). Dissatisfaction - unprofessionalism. I have experienced several negotiations through mortgages - this was the worst, it took the longest and I would not want to repeat it. PS: I would also like to add that the amazing interest rate offered was only from one UniCredit bank with a value of 5.39% - and it was pointed out to me several times that I can't calculate, if I don't know that an interest rate of 5.39% from a bank that can't even make immediate payments is a lot better than the interest rate (I note everything for refinancing) of 4.79% at a bank that allegedly does not want to reduce interest rates on its own when they fall

  Zobrazit více
 • Lukáš Homola

  Kvalitní služby, příjemná komunikace.

 • Petra Jelínková

  Paní Suchomelová je precizní poradce. Vždy dodržela vše,co jsme si domluvily,perfektně zpracované podklady a úžasný přístup.Dekuji

 • Martim Mikulas

  Na společnost AMJ jsem dostal doporučení, ujal se mně pan Mungenga a musím říci, že jeho přístup k problematice i zákazníkovi je velice profesionální. Oceňuji zároveň dobrou komunikaci a ochotu pomoci i s triviálními problémy. Mohu s klidným svědomím doporučit!

 • Jan Holeček

  Služby, v našem případě servis spojený s refinancováním hypotéky, od společnosti AMJ mohu maximálně doporučit. Veškerá komunikace s paní Suchomelovou proběhla naprosto profesionálně a k naši spokojenosti. Velkou část náležitostí zařídila za nás a celým procesem nás bezpečně provedla, za což bych jí tímto chtěl ještě jednou poděkovat. V budoucnu se na AMJ rádi s důvěrou obrátíme znovu.