15 květen
2024
KATEGORIE NOVINKY

Petr Ježdík - pojistný mág s velkým srdcem

Marie Texlerová
Napsal MARIE TEXLEROVÁ
V novém seriálu vám chceme představit náš mančaft, protože věříme, že se vztahy snáz navazují s lidmi, kteří jsou nám blízcí. Jednou za čas přineseme rozhovor s někým z našich specialistů, odtajníme jejich skryté talenty a podíváme se jim na zoubek. To proto, abyste věděli, s kým se v naší firmě setkáte a mohli jste si vybrat svého favorita. Třeba :)

Dnešní chvilku slávy věnuji Péťovi, nejstaršímu členovi naší party. Služebně nejstaršímu, samozřejmě. U nás, v AMJ, je už devět let a my mu ještě spoustu devítek přejeme, protože je to člověk, kterého já osobně vnímám jako velkého srdcaře, který je ochotný pomoci nejenom nám kolegům, ale především klientům.

„Vždycky se snažím být ke klientům otevřený a přístupný. Důležité pro mě je, aby cítili, že jsem na jejich straně a nejen, že prodávám produkty. V profesním životě se řídím hodnotami jako jsou profesionalita, empatie, neustálý osobní rozvoj, spolupráce, efektivní komunikace a respekt k druhým,“ říká ke své práci.

Péťa mi ochotně odpovídal na otázky, i když je teď ve firmě na životní pojištění sám a práce má nad hlavu. I to svědčí o tom, jak ochotný a obětavý člověk to je. A co mě nejvíc zajímalo? Pojďme se na to podívat!

 

Kdy tě poprvé napadlo pracovat ve financích? Co tě k tomu vedlo, co tě na tom přitahovalo?

Od dětství jsem měl k finančnímu sektoru blízko, jelikož můj táta i děda jsou ekonomové a vždy pro mě byli profesními vzory. Původně jsem si přál stát se profesionálním fotbalistou, nicméně po závažném zranění, které moji sportovní kariéru překazilo, jsem se začal více zajímat o finančnictví. Tuto změnu v kariéře podpořilo setkání s kamarádem Honzou, který mi nabídl možnost vyzkoušet si práci v tomto oboru. Tehdy jsem ještě studoval na vysoké škole.

Důležitým impulsem pro mé rozhodnutí pracovat ve financích byla i negativní zkušenost s pojistnou smlouvou během mé fotbalové kariéry. Po zranění jsem zjistil, že nebudu mít nárok na žádné pojistné plnění, což mě motivovalo věnovat se tomu, aby se podobné situace dalším sportovcům nestávaly. Během praxe ve finančním sektoru jsem se nesčetněkrát setkal s případy, kdy měli profesionální sportovci nevhodně nastavené pojistné smlouvy, o čemž často ani nevěděli.

 

Jaké máš zkušenosti? Popiš svoji pracovní historii.

Od té doby, co se mě Honza na schůzce zeptal: „Hele, nechceš to zkusit ve financích?“ už uběhlo devět let. No a já jsem pořád tady, baví mě to a snažím se neustále rozvíjet své dovednosti a znalosti. 

Co tě na téhle práci baví?

Práce v rodinné atmosféře, která podporuje můj pracovní elán, mě naplňuje radostí. Protože již nejsem aktivní profesionální sportovec, těší mě mimo jiné komunikace se sportovci. Je to prostředí, které mám rád a ve kterém se cítím doma. Také se mi líbí, jak se naše firma liší od konkurence, její neustálý rozvoj a inspirativní vize.

Co nesnášíš v životě a co nesnášíš v práci?

Nesnáším, když mi lidé lžou přímo do očí a chybí jim upřímnost. Také mě irituje, pokud si někdo vylévá zlost na někom, kdo nic špatného neudělal. V profesním životě mi pak vadí nedostatek komunikace a spolupráce mezi kolegy, jelikož z vlastní zkušenosti ze sportu vím, že týmový duch je klíčem k úspěchu.

Jaké jsou tvoje koníčky?

Mými zálibami jsou rodina, osobní rozvoj, fotbal a poslední dobou jsem začal hrát padel, který mě neskutečně chytil a v budoucnu bych ho chtěl hrát co nejvíce.

Jak se ti daří skloubit práci a soukromý život?

Dosud se mi daří slušně vyvažovat práci a osobní život. Hodně času trávím se svou snoubenkou i v práci, což je sice jiné než chvíle strávené v soukromí, ale přesto to oceňuji.

 

A to by nebylo ono, kdyby na závěr nepadla nějaká otázka trochu víc na tělo:)

Je nějaká vlastnost, kterou u sebe považuješ za zvláštní, nebo máš nějaký zvláštní návyk?

Rád odpočívám ve vaně plné horké vody. Dokážu v ní vydržet i hodinu a jen tak relaxovat.

Hypoteční kalkulačka

VÝHODY
RÁDI VÁM POMŮŽEME S VYŘÍZENÍM HYPOTÉKY
Jan Škarban
Jan Škarban skarban@amj.cz 733 150 920
 • Jan Tiekala

 • Svatava Barančicová

  Dobrý den, velice Vám děkuji za hladké provedení všemi peripetiemi sjednávání hypotéky. Nakonec to bylo rychlejší a díky Vám snazší, než jsem si na začátku dovedla představit. Až na drobný renonc s Komerční pojišťovnou, který se rychle vysvětlil a napravil, jsem byla velice spokojena s příjemným, rychlým a obětavým jednáním AJM finance, jmenovitě pana J. Škarbana. Mohu jedině doporučit, kdyby si někdo sjednával hypotéku. PhDr. Svatava Barančicová (Translated by Google) Hello, thank you very much for the smooth implementation of all the vicissitudes of negotiating a mortgage. In the end, it was faster and, thanks to you, easier than I could have imagined at the beginning. Except for a small renunciation with Komerční pojišťovna, which was quickly explained and rectified, I was very satisfied with the pleasant, quick and self-sacrificing actions of AJM finance, namely Mr. J. Škarban. I can only recommend it if someone is negotiating a mortgage. PhDr. Svatava Barančicová

  Zobrazit více
 • Jakub M Eichler

 • Jakub Ďuriš

  Spolupráca s AMJ bola profesionálna. Uľahčili mi celý proces vybavovania hypotéky, v budúcnosti ich určite znova oslovím. Diky

 • Bohuslav Lichnovský

  Absolutně nemohu doporučit. Lákají na výrazně nižší sazby, než které dokáží nabídnout. Se zdůvodněním, že tyto sazby jsou pro klienty s příjmem v EUR, a ani se nezeptají, zda má osoba příjem v EUR (mám). Dále doporučují banky, které nemají nejnižší úroky na trhu, se zdůvodněním, že ty ostatní jsou nějak špatné a chtějí za vše poplatek. Ale že existuje něco jako porovnání RPSN, o tom asi neslyšeli... Asi aby si toto obhájili, neřeknou Vám jen nabídky, ale nutí Vás si s nimi zavolat, tlačí na puštění kamery atd. Velmi nepříjemná zkušenost a ztráta času. Najděte si raději refinancování sami za lepších podmínek. (Translated by Google) Absolutely cannot recommend. They attract significantly lower rates than they can offer. Reasoning that these rates are for clients with an income in EUR and they don't even ask if the person has an income in EUR (I do). They also recommend banks that do not have the lowest interest rates on the market, with the justification that the others are somehow bad and want a fee for everything. But that there is such a thing as an APR comparison, they probably haven't heard about it... Probably in order to defend this, they don't just tell you offers, but force you to call them, pressure you to start the camera, etc. Very unpleasant experience and a waste of time. Better find refinancing yourself under better conditions.

  Zobrazit více
 • Andrea Zábojníková

  Byla jsem spokojená s prací paní Krčmářové. (Translated by Google) I was satisfied with the work of Mrs. Krčmářová.

 • František Vodák

  Paní či slečna Andrea Suchomelová je naprostá profesionálka, lidské , ale fundované jednání. Doporučuji. (Translated by Google) Mrs. or Miss Andrea Suchomelová is a complete professional, humane, but well-founded. I recommend.

 • Kveta Peterkova

  Spokojenost, velmi vstřícný přístup a odborné poradenství na míru dle mých požadavků. (Translated by Google) Satisfaction, a very accommodating approach and expert advice tailored to my requirements.